Pelješac - Adriatic kampovi
Booking

Pelješac

Pelješac to największy półwysep w Dalmacji, położony w południowej części i tylko pięćdziesiąt kilometrów od Dubrownika.

Pelješac jest największym półwyspiem w Dalmacji, znajdujacym się w jej południowej części, o ledwie pięćdziesięciu kilometrów od Dubrownika. Jedynym większym półwyspiem w Chorwacji jest Istria. Pelješac jest podzielony na cztery gminy: Ston, Janjina, Trpanj i Orebić.
Miejscowość Ston znana jest z średniowiecznego muru obronnego, najdłuższego na świecie po Murze Chińskim, oraz z najstarszej w Europie solani, czyli miejsca pozyskiwania soli.
Trpanj jest miejscowością o długiej i bogatej historii, ozdabia go pochodząca z późnej starożytności twierdza Gradina, liczne kościoły, paplicy oraz pomniki.
Najbardziej zaludnioną miejscowością na Pelješacu jest Orebić, kolebka kapitanów morskich.
Ozdobą półwyspu Pelješac jest nietknięta przyroda, przecudowne żwirowe i piaszczyste plaże, czyste morze oraz liczne gaje oliwne i winnice.
Jest ciekawym miejscem ze względu na to, że ma liczne trasy do spacerowania i wspinaczki górskiej. Najatrakcyjniejsza trasa prowadzi na szczyt góry Świętego Eliasza (961 metrów). Ze szczytu roztacza się niezapomniana panorama na wyspy Korčulę, Lastovo i Mljet. Dla fanów aktywnego wypoczynku ciekawym celem podróży jest miejscowość Viganj słynąca z silnego wiatru maestral odpowiedniego do surfowania.

Odwiedźcie atrakcyjną turystyczną miejscowość Orebić, która leży u stóp góry Świętego Eliasza, a wyróżnia się na tle innych miejscowości ciekawą tradycją morską, o czym świadczy Muzeum Morskie.
Orebić znajduje się na półwyspie Pelješac, naprzeciwko wyspy Korčuli, od której jest oddalony zaledwie kilka minut rejsu statkiem, podczas gdy od starówki Dubrownika dzieli go nieco ponad 100 kilometrów, co daje duże możliwości do realizowania ciekawych wycieczek.
Miasto posiada liczne kulturowe i przyrodnicze atrakcje, np. liczne kościoły i fontanny.
Niedaleko miasta Orebić na wzgórzu usytuowany jest klasztor Matki Bożej Anielskiej z punktem widokowym.
Orebić jest znany ze słynnych win z Pelješca, które nazywają się Dingač i Postup, różnorodnej oferty gastronomicznej i cudownych żwirowych plaż, a także czystego morza.
W ofercie są także różne rekreacyjne atrakcje jak żeglarstwo czy surfowanie.
Latem odbywają się w Orebiciu liczne imprezy, animujące turystów odwiedzających tą atrakcyjną destynację. W Orebiciu i w pobliskich miejscowościach często odbywają się festyny ludowe, które swoją rozmaitą ofertą gastronomiczną i dobrą zabawą zachwyjają każdego gościa.

W żadnym przypadku nie zapomnijcie Państwo o spotkaniu kapel ludowych w Orebiciu, odbywającym się w atrium Klasztoru Franciszkańskiego, ponieważ dobra dalmatyńska pieśń jest satysfakcją dla każdego, jak również o szczególności niniejszego regionu - Noć peliških jedara.

Goście pragnący bogatej zabawy nocnej, poza kilkoma klubami w Orebiciu i w okolicach, mogą zwiedzić miasto Korčula; rejs łódką trwa zaledwie 20 minut.

ZAREZERWUJ SWOJE WAKACJE

vrh stranice