Makarska Riviera - Adriatic kampovi
Booking

Makarska Riviera

Makarska jest z pewnością jednym z wiodących miejsc turystycznych w Chorwacji, któremu udało się połączyć naturalne piękno Morza Śródziemnego z bogactwem imprez towarzyskich, które przyciągają dużą liczbę turystów w sezonie letnim.

Makarska jest z pewnością jednym z najważniejszych miejsc turystycznych w Chorwacji. Potrafi połączyć naturalne śródziemnomorskie piękno z bogatą ofertą imprez towarzyskich, co przyciąga licznych turystów w ciągu całego sezonu letniego. Makarska jest centrum słynnej Riwiery Makarskiej, która rozciąga się od Breli do miejscowości Gradac. Makarska jest ulokowana w naturalnej zatoce między dwoma półwyspami: Osejava i Świętego Piotra u stóp masywu górskiego Biokovo.
Centrum Makarskiej tworzy główny rynek Andrija Kačicia Miošicia, który znajduje się w pobliżu promenady. Odbywają się na nim różne wydarzenia artystyczne i atrakcje. Na rynku na południe od barokowego parafialnego kościoła św. Marka znajduje się sławna barokowa miejska fontanna.

Mogą Państwo odwiedzić także liczne zabytki jak np. Klasztor Franciszkański z jego znanym Muzeum Malakologicznym, sanktuarium Vepric, Biokovski Ogród Botaniczny Kotišina i inne liczne atrakcje, które Państwa, tak jak i piękno Riwiery Makarskiej, oczarują od pierwszego wejrzenia. Riwiera Makarska ma niezliczone, przepiękne plaże, są one przeważnie żwirowe, a czystość morza odbiera dech każdemu turyście.

Odwiedźcie Makarskę, centrum zabawy, życia nocnego i różnych wydarzeń – jej oferta na pewno zaspokoi również najbardziej wymagających gości! Makarska z pobliskimi miejscowościami w swojej ofercie ma rozmaite programy w ciągu całego roku.
Goście mogą na początku roku uczestniczyć w wydarzeniu kulturalnym „Noc muzeów“ lub w wesołym karnawale zimowym.
Sezon letni rozpoczyna się licznymi ciekawymi programami: festywalem win, wyborem najlepiej smakującego tortu o nazwie Makarana oraz różnymi festywalami muzycznymi.
Podczas lata jest dużo wydarzeń sportowych – turniejów piłki nożnej, ręcznej i wodnej, jak również spotkań motocykli i krosów oraz zorganizowanych kempingów sportowych.
We ofercie wszystkich miejscowości należących do Riwiery Makarskiej podczas sezonu turystycznego jest bardzo dużo lokalnych imprez tradycjonalnych – obchodzoni są patronowie miast i organizowane są imprezy letnie oraz nieuniknione koncerty kapeli ludowych.

Baška Voda jest jednym z najpopularniejszych turystycznych celów podróży na Riwierze Makarskiej. Jest znana z unikalnego połączenia morza i gór. Jej ozdobą są przecudowne i liczne plaże, krystalicznie czyste morze, a park przyrody Biokovo przyciąga licznych fanów wypraw górskich, wspinaczek i jazdy na rowerze. Baška Voda jest małym śródziemnomorskim miasteczkiem, ale może się pochwalić bogatym dziedzictwem kulturowym.

Koniecznie odwiedźcie Państwo mały kościółek św. Wawrzyńca z okresu baroku, kościół św. Mikołaja wzniesiony w neoromańskim stylu, w którym są cenne witraże, a także kościół św. Rocha i pozostałe kościoły.
Aby w pełni poznać historię i kulturę tego rejonu odwiedźcie Państwo Muzeum Malakologiczne, kolekcję Muzeum Archeologicznego i galerię MGD.
Na bogate dziedzictwo kulturowe składa się także rzeźba z brązu patrona Baškiej Vody św. Mikołaja znajdująca się na wejściu do portu, a także współczesny pomnik „Chorwackie żagle“ na Puntinie.
W ciągu lata Baška Voda ma bogaty program kulturalno-rozrywkowy np. Rybackie Wieczory, wybitną ofertę gastronomiczną i bogate życie nocne.

Baška Voda jest miejscowością oferującą dużo zabawy i organizującą dużo wydarzeń podczas lata. Manifestacja "Baškovoško lito" obfituje licznymi imprezami, jak np. wieczory rybackie, wieczorki kapeli ludowych oraz różne koncerty.
Otwarcie sezonu letniego rozpoczyna się już w maju, manifestacja o nazwie Prvosvibanjski Uranak, oraz uroczystym obchodzeniem Dnia Gminy Baška Voda.
Bardziej szczegółowy kalendarz wszystkich zdarzeń w Baškiej Vodzie podamy wkrótce, kiedy precyzyjniej zostaną określone daty wydarzeń w następującym sezonie.

Baška Voda jest doskonałym wyborem dla tych, którzy pragną zabawy nocą, ponieważ w jej ofercie są liczne bary nocne, zarówno na plaży, jak również umieszczone w licznych ogródkach kawiarnianych, przeznaczonych do tańca. Zrelaksujcie się przy dobrej muzyce i delektujcie się letnimy koktajlami!

ZAREZERWUJ SWOJE WAKACJE

vrh stranice