Istra - Adriatic kampovi
Booking

Istra

Przez cały rok, a zwłaszcza latem, na Istrii odbywa się wiele wydarzeń, które wzbogacają życie towarzyskie licznych turystów przybywających z całego świata.

W ciągu całego roku, szczególnie latem, w Istrii odbywają się liczne wydarzenia wzbogacające społeczne życie wielu turystów pochodzących z całego świata.

Rovinj Photodays to największy całoroczny festiwal fotografii w Chorwacji, który odbył się po raz pierwszy w 2008. roku. Dzięki bogatej ofercie, zwiedzający mogą zwiedzać rozmaite wystawy oraz brać udział w licznych warsztatach i konkursowych foto tras.

Dla tych pragnących romantyki, zarezerwowane jest mające długą historię wydarzenie znane jako noc św. Wawrzyńca (Lovre), kiedy na niebie można zobaczyć ślady licznych komet i spadających gwiazd, bardziej znanych jako łzy św. Wawrzyńca. Romantyczne serca na rynkach i ulicach oraz romantyczne piosenki pokazują romantyczną duszę miasta Rovinj.

Festiwal Filmowy w Motovunie, odbywający się w mieście o tej samej nazwie już od dawnego roku 1999, zadba o miłośnikach scen filmowych. W odróżnieniu od większości festiwalów filmowych, ten festiwal nie odznacza się elegancją, czerwonym dywanem lub VIP salonami, a pokazy filmów odbywają się na zewnątrz, pod gołym niebem.

Fažana to małe i stare malownicze miasto rybackie, oddalone tylko 2 kilometrów od kempingu Pineta. Niewątpliwie warto odwiedzić pobliskie i trzy tysiące lat stare zabytkowe miasto Pula, jednocześnie będące największym turystycznym, historycznym oraz kulturowym centrum Istrii.

Latem miasto zostaje gospodarzem licznych imprez i wydarzeń kulturalnych. Początki tego miasta sięgają 12 wieku, co widać po różnych budynkach o interesującej architekturze, willach i rezydencjach. Chodzi o miasto słynące z dobrej i świeżej ryby oraz licznych restauracji.

W Puli będzie można cieszyć się ze wspaniałych restauracji oraz najładniejszej plenerowej scenie w Arenie, gdzie latem odbywają się prawdziwe spektakle muzyczne. Znajduje się tam monumentalne dziedzictwo historyczne, jak na przykład Brama Herkulesa, Świątynia Augusta, amfiteatr Arena (znany po walkach gladiatorów).

Oprócz Puli, znajdują się tutaj słynne perły turystyki, miasto Rovinj, który zasłużył sobie na miano jednego z najpiękniejszych miast Śródziemia oraz miasto Poreč chlubiące się Bazyliką Eufrazjusza wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wnętrze Istrii wyróżnia się nietkniętą przyrodą, rozległymi winnicami oraz zachowanymi starymi miasteczkami na wzgórzach, jakie są na przykład Motovun lub Svetivinčenat.

ZAREZERWUJ SWOJE WAKACJE

vrh stranice