Wyspa Korčula - Adriatic kampovi
Booking

Wyspa Korčula

Wyspa Korčula jest szóstą co do wielkości wyspą. Słynie z rybołówstwa, przemysłu stoczniowego, licznych winnic i oczywiście turystyki.

Wyspa Korčula jest szóstą co do wielkości wyspą w Adriatyku, a jest znana z rybołówstwa, przemysłu stoczniowego, licznych winnic i, jak najbardziej, turystyki.
Dzięki łagodnym klimacie śródziemnomorskim, miłym gospodarzom i tradycyjnej kuchni śródziemnomorskiej, wyspa Korčula przyciąga licznych turystów podczas całego roku. Największe i najbardziej znane miejscowości na Korčuli to Korčula, miejsce urodzin Marco Pollo, mała miejscowość portowa Vela Luka oraz najstarsze osiedle na wyspie – Blato.
Miasto Korčula rozpoznalne jest i wyjątkowe z powodu układu ulic miejskich przypominającego rybi szkielet, jak również ciekawej architektury miejskiej głównie w stylu gotycko-renesansowym.
Wyspa Korčula jest połączona promem z miejscowością Orebić na półwyspie Pelješac, a latem ponadto z miejscowością Drvenik znajdującą się w pobliżu Baškiej Vody na Riwierze Makarskiej.
Stare miasto Dubrownik, znajdujące się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, zapewnie jest najbardziej znaną atrakcją turystyczną Chorwacji. Miasto Dubrownik jest najbardziej znany i rozpoznalny dzięki otaczającym go murom obronnym i głównej ulicy o nazwie Stradun, prowadzącej od wejścia do starego miasta przez znaną Bramę Pile do Placu Luža.
Najważniejsze zabytki w Dubrowniku to liczne kościoły i klasztory, wśród których warto wymienić znaną katedrę dubrownicką i kościół św. Błażeja, patrona Dubrownika, oraz Klasztor Franciszkanów i kościół małych Braci.
Dubrownik jest również znany z większej liczby twierdz i fortyfikacji oraz baszt, wśród których są wszystkim najbardziej znane Minčeta i Bokar.
Miasto ozdabiają liczne pałacy, a jeden z najbardziej znanych to Pałac Rektorów, dziś unikalne w światowej skali muzeum kulturowo-historyczne.

W Dubrownku w ciągu roku odbywa się wiele różnego rodzaju manifestacji i festywali, np. Dubrownicki Festywal Letni, Festywal Filmowy Libertas, Obchody Dnia Świętego Błażeja i liczne inne imprezy, przuciągające do miasta tłumy turystów z całego świata.
Dubrownik jest jedną z najbardziej odwiedzanych i najbardziej interesujących destynacji w Chorwacji. Powodem do tego jest na pewno rozmaita i bogata oferta wydarzeń kulturowych i społecznych w ciągu całego roku.
Dubrownicki Festywal Letni to najstarsza i najbardziej znana manifestacja w Dubrowniku.
Festywal Letni odbywa się w okresie 10. lipca - 25. sierpnia, a w tym czasie na wyjątkowej scenie, w zamkniętej i otwartej przestrzeni miasta, odbywają się liczne imprezy muzyczne, dramowe oraz taneczne.

Otwarcie festywalu rozpoczyna się na najbardziej znanej dubrownickiej ulicy Stradun, w chwili zawieszania flagi festywalowej na słup Orlanda.
Dowodem ważności tego festywalu jest imponująca liczba ponad 2000 artystów, uczestniczących co roku w Dubrownickim Festywalu Letnim.

Latem w Dubrowniku można usłyszeć piękną muzykę muzyków ulicznych, śpiewaczy serenad trubadurów, oraz kapele ludowe. Miłośnicy kultury mogą również odwiedzić liczne galerie, posłuchać koncerty wirtuozów w atrium Pałacu Rektorów oraz stać się świadkami różnych imprez odbwających się na ulicach miasta.

Warto doświadczyć również atrakcję piłki wodnej: zobaczyć młodzików dubrownickich grających wyjątkową „dziką ligę” w piłce wodnej.

ZAREZERWUJ SWOJE WAKACJE

vrh stranice