Półwysep Pelješac – raj dla surferów

Zapraszamy fanów windsurfingu do spędzenia wakacji w Chorwacji, na kempingu Perna koło miejscowości Viganj na półwyspie Pelješac, gdzie zachodni wiatr maestral wieje mocniej niż gdziekolwiek indziej.
Z uwagi na to, że miejsce to znajduje się w środku wąskiego kanału między Pelješcem a Korčulą, wiatry są tu nawet dwa razy silniejsze niż w innych miejscach nad Adriatykiem.
W miesiącach letnich rankiem wieje łagodny wiatr, który osiąga siłę trzech stopni w skali Beauforta, co stanowi dobre warunki do surfowania dla osób początkujących.
W godzinach popołudniowych maestral wieje z siłą do 5 stopni w skali Beauforta i są to idealne warunki dla bardziej doświadczonych surferów.
Kanał Pelješki jest znany i ceniony przez wielbicieli tego sportu z całego świata. Oferuje niepowtarzalne doświadczenie surfowania, o czym świadczy także fakt, że w lipcu 2013 roku w miejscowości Viganj odbyły się Mistrzostwa Świata w Windsurfingu.
Aby połączyć doskonałe korzystanie z morza i wiatru z doskonałym urlopem i zakwaterowaniem przyjedźcie do naszych domków mobilnych, które są całkowicie wyposażone i nowocześnie urządzone!
Nasze domki mobilne znajdują się na kempingu Perna, kilka kilometrów od miejscowości Viganj na wspaniałej pozycji tuż nad samym morzem.
Na kempingu Perna znajduje się także centrum surfingowe i szkoła surfowania, gdzie nasi goście mogą wynająć lub przechować swój sprzęt do surfowania. Możliwy jest także wynajem kajaków, sprzętu do StandUp Paddle i rowerów.