w Istrii

W ciągu całego roku, szczególnie latem, w Istrii odbywają się liczne wydarzenia wzbogacające społeczne życie wielu turystów pochodzących z całego świata.

Rovinj Photodays to największy całoroczny festiwal fotografii w Chorwacji, który odbył się po raz pierwszy w 2008. roku. Dzięki bogatej ofercie, zwiedzający mogą zwiedzać rozmaite wystawy oraz brać udział w licznych warsztatach i konkursowych foto tras.                                                            

Dla tych pragnących romantyki, zarezerwowane jest mające długą historię wydarzenie znane jako noc św. Wawrzyńca (Lovre), kiedy na niebie można zobaczyć ślady licznych komet i spadających gwiazd, bardziej znanych jako łzy św. Wawrzyńca. Romantyczne serca na rynkach i ulicach oraz romantyczne piosenki pokazują romantyczną duszę miasta Rovinj.    

Festiwal Filmowy w Motovunie, odbywający się w mieście o tej samej nazwie już od dawnego roku 1999, zadba o miłośnikach scen filmowych. W odróżnieniu od większości festiwalów filmowych, ten festiwal nie odznacza się elegancją, czerwonym dywanem lub VIP salonami, a pokazy filmów odbywają się na zewnątrz, pod gołym niebem.