Riwiera Makarska

Makarska jest z pewnością jednym z najważniejszych miejsc turystycznych w Chorwacji. Potrafi połączyć naturalne śródziemnomorskie piękno z bogatą ofertą imprez towarzyskich, co przyciąga licznych turystów w ciągu całego sezonu letniego.
Makarska jest centrum słynnej Riwiery Makarskiej, która rozciąga się od Breli do miejscowości Gradac. Makarska jest ulokowana w naturalnej zatoce między dwoma półwyspami: Osejava i Świętego Piotra u stóp masywu górskiego Biokovo.
Centrum Makarskiej tworzy główny rynek Andrija Kačicia Miošicia, który znajduje się w pobliżu promenady. Odbywają się na nim różne wydarzenia artystyczne i atrakcje. Na rynku na południe od barokowego parafialnego kościoła św. Marka znajduje się sławna barokowa miejska fontanna.
Mogą Państwo odwiedzić także liczne zabytki jak np. Klasztor Franciszkański z jego znanym Muzeum Malakologicznym, sanktuarium Vepric, Biokovski Ogród Botaniczny Kotišina i inne liczne atrakcje, które Państwa, tak jak i piękno Riwiery Makarskiej, oczarują od pierwszego wejrzenia. Riwiera Makarska ma niezliczone, przepiękne plaże, są one przeważnie żwirowe, a czystość morza odbiera dech każdemu turyście.