Na Riwierze Dubrownickiej

Dubrownik jest jedną z najbardziej odwiedzanych i najbardziej interesujących destynacji w Chorwacji. Powodem do tego jest na pewno rozmaita i bogata oferta wydarzeń kulturowych i społecznych w ciągu całego roku.
Dubrownicki Festywal Letni to najstarsza i najbardziej znana manifestacja w Dubrowniku.
Festywal Letni odbywa się w okresie 10. lipca - 25. sierpnia, a w tym czasie na wyjątkowej scenie, w zamkniętej i otwartej przestrzeni miasta, odbywają się liczne imprezy muzyczne, dramowe oraz taneczne.

Otwarcie festywalu rozpoczyna się na najbardziej znanej dubrownickiej ulicy Stradun, w chwili zawieszania flagi festywalowej na słup Orlanda.
Dowodem ważności tego festywalu jest imponująca liczba ponad 2000 artystów, uczestniczących co roku w Dubrownickim Festywalu Letnim.

Latem w Dubrowniku można usłyszeć piękną muzykę muzyków ulicznych, śpiewaczy serenad trubadurów, oraz kapele ludowe. Miłośnicy kultury mogą również odwiedzić liczne galerie, posłuchać koncerty wirtuozów w atrium Pałacu Rektorów oraz  stać się świadkami różnych imprez odbwających się na ulicach miasta.

Warto doświadczyć również atrakcję piłki wodnej: zobaczyć młodzików dubrownickich grających wyjątkową „dziką ligę” w piłce wodnej.