Pozostała oferta

Gościom decydującym się na spędzanie swoich wakacji na Riwierze Makarskiej, oferowane jest dużo możliwości dotyczących wycieczek, aktywności sportowych, ale również kosztowania delicji kuchni dalmatyńskiej.
Oferowane są interesujące wycieczki do pobliskich miasteczek lub miast, jak np. do Splitu, Trogiru, Szybenika i miasta o bogatej historii Dubrownika oraz na wyspy Brač, Hvar, Vis i Korčula. W pobliżu są interesujące destynacje należące do sąsiedniej Bośni i Hercegowiny, wśród których wyróżniamy Medziugorje, jedno z najbardziej znanych i najliczniej odwiedzanych miejsc pielgrzymkowych w tej części Europy. Zachwyci Państwa także Mostar.
W żadnym wypadku nie przepuśccie Państwo okazji, by odwiedzić Park Przyrody Biokovo, wodospady rzeki Krki, kanion rzeki Cetiny, wodospad Velika Gubavica oraz Czerwone i Niebieskie Jezioro.
Fanom aktywności sportowych są do dyspozycji wspinaczka, spacer lub jazda na rowerze po górze Biokovo, natomiast dla fanów paraglidingu lub wspinaczki górskiej będą interesujące pobliskie wzgórza i góra Biokovo. Moiżna również dołączyć do grup badających jaskinie w górze Biokovo, poczuć magię raftingu na rzece Cetina lub uczestniczyć w pikniku rybnym.
Oferta gastronomiczna Riwiery Makarskiej jest częścią znanej kuchni makarskiej, a najbardziej znane dania tej kuchni to dalmatyńska pasztycada, dalmatyńska szynka wędzona o nazwie pršut, ser oraz mięso i ziemniaki spod peki. Jeśli macie Państwo ochotę na coś słodkiego, musicie koniecznie skosztować makarskich „Rafioli“ i tortu „Makarana“.
Letnie wieczory na Riwierze Makarskiej są bardzo zabawne i wesołe. Na licznych festynach ludowych świętowane są dnie patronów miast oraz są obchodzone liczne dnie dotyczące oryginalnych dalmatyńskich potraw, picia lub muzyki.